Mekanik Tesisat Nedir?

Mekanik tesisat nedir? sorusunu merak edenler için hemen tek cümlede yanıt verebileceğimizi söyleyelim. İnşaat işlerinin makine mühendisliği ile ilgili bütün işlerine mekanik tesisat denilmektedir. Isıtma sisteminden havalandırmaya, temiz su sisteminden yangın tesisatına kadar geniş bir alanı kapsar. Kısaca söylememiz gerekirse, yapının yaşanılabilir hale gelmesini sağlayan bütün sistemlere Mekanik Tesisat denir. Peki mekanik tesisat projesi nasıl çizilir?

Mekanik Tesisat Projesi Nasıl Çizilir?

Mekanik tesisat projelerini makine mühendisleri, teknikerler ya da teknisyenler tarafından hazırlanır. En ufak bir detayın atlanması ya da konuya hakim olunmaması büyük sorunlara yol açacağından, mühendislik bilgileri büyük önem taşır. Tasarımda en büyük yardımcı elbette ki bir CAD programıdır. ALCADSoft ‘un Autocad alternatifi en güçlü programı ALCAD, mekanik tesisat eklentileriyle birlikte mükemmel bir CAD aracıdır.

ALCAD ‘in sıhhi tesisat eklentileri resmi olarak Autodesk tarafından onaylanmıştır. Autocad ‘e eklenti geliştiren ALCAD yazılım ekibi tarafından, büyük bir özveriyle piyasaya sunuldu. Özellikle sıhhi tesisat projeleri ile ilgilenenler için mükemmel eklentileri beraberinde sunuyor. Üstelik de en uygun fiyatla.

Mekanik Tesisat Eklentilerini Nasıl İndirebilirim?

ALCAD yazılımı hazır olarak ALCAD eklentileri ile birlikte gelir. Yani eklentileri yüklemek için ayrı bir kurulum gerektirmiyor. ALCADSoft demo sürümünü indirmek için tıklayınız. Formu doldurarak göndermenizin hemen ardından indirme linkleri otomatik olarak karşınıza çıkacaktır.

mekanik tesisat nedir

Eklentileri Nasıl Kullanacağım?

Autocad ile birebir aynı komutlarla çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Eklentilerin özelliklerini keşfetmek ve sağlanılan özellikler için eğitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. ALCAD hakkında daha fazla bilgi için bizlere iletişim bilgilerimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Bir yapının adeta can bulmasını, yaşanabilir olması için gerekli bütün araçların oluşmasını sağlayan mekanik sistemlere hayat vermek için ALCAD ‘i tercih edin.