DraftSight Alternatifi Program

DraftSight alternatifi program arıyorsanız sizlere Alcadsoft’un hafif ve güçlü yazılımı Alcad’i tavsiye ederiz. Özellikle de Solidworks kullanıcılarının DWG/DXF formatındaki çalışmalar için tercih ettiği DraftSight, uzunca bir süre ücretsizdi. Ancak artık ücretli ve kiralama yöntemiyle alım yapılabiliyorsunuz.

Peki yıllık yaklaşık 6000 lira maliyeti bulunan DraftSight neden kullanılıyor?

DraftSight neden tercih ediliyor?

Elbette ki tercih sebebi çok değişken bir durum ancak genellikle aşağıdaki sebeplerden dolayı tercih edildiğini görüyoruz.

  • DWG/DXF formatındaki çizimlerin açılması
  • DWG dosyalarının düzenlenmesi
  • Lazer kesim veya plazmaya gönderilecek parçaların DXF’inin alınması ve üzerinde revizyonlar/yerleşimlerin yapılması.
  •  Autocad ile aynı işlerin görülebilmesi. Yerel olarak DWF formatında çalışılmasından ötürü herhangi bir çevrime gerek durulmaması.
  • Autocad’e nazaran fiyatının düşük olması.
  • Solidworks ile aynı firmanın yazılımı olması. Solidworks ile uyumlu olacağının düşünülmesi.

DraftSight tercihinin altında yatan en büyük sebep bunlar olarak verilebilir. Peki bu tercihten daha iyisi olabilir mi? DraftSight alternatifi farklı bir seçeneğiniz olsun ister misiniz?

DraftSight Alternatifi Program ALCAD

ALCAD yukarıda saydığımız sebepler nedeniyle tercih edebileceğiniz en mükemmel seçim olacaktır. ALCAD yıllık abonelik olarak değil kalıcı lisanslama seçeneği ile sunulur. €680 maliyetle ömür boyu sahip olacağınız kalıcı ALCAD lisansı, 2D/3D çizimleri DWG formatında oluşturmanızı sağlar.

Yerel DWG formatında çalışılır. Autocad ile tamamen aynı komutlar ve benzer bir arayüze sahiptir. ALCAD 2021 özelliklerini keşfetmek için tıklayın.

Neden ALCAD?

ALCAD sıhhi tesisat eklentileriyle birlikte gelen Autocad alternatifi CAD çözümüdür. Bir Autocad kullanıcısının ihtiyacı olan özelliklerin tamamını sunar.

Uzun yıllardır profesyonel AutoCAD eklentileri geliştiren ekibimiz, bütün deneyimini ALCAD yazılımına aktardı. Mekanik tesisat projeleri başta olmak üzere makine, mimari ve diğer sektörlerin tamamında çözüm sağlar.

Pek çok sektörde kullanım alanı bulunan ALCADSoft’un yetenekli ALCAD yazılımı uygun maliyetlidir. Yıllık abonelik veya bakım maliyetleri gerektirmediğinden son derece ekonomik bir çözüm olacaktır.

ALCAD ile ilgileniyor musunuz? 14 gün tam sürümle deneyebileceğiniz demo sürümünü indirmek için tıklayın.