Mühendislik için Laptop Önerisi 2023

Mühendislik için laptop almayı düşünüyorsanız 2023 yılına özel olarak hazırlanan aşağıdaki listeyi değerlendirebilirsiniz. Bilineceği üzere ülkemizde bilgisayar fiyatları, döviz kurlarına bağlı olarak sürekli yükselmekte. Bu nedenle laptop satın almadan önce iyi bir araştırma yapmak gerekecektir. İşte hemen aşağıda mühendislik için laptop önerilerimizi görebilirsiniz.

MSI GF63 THIN 10UC-674TR

MSI’ın bu serisi laptoplar RTX3050 4GB ekran kartıyla geliyor. Her ne kadar RAM’i 8 GB olsa da diğer RAM portunu kullanarak yükseltmeniz mümkün. 512 GB SSD diski mühendislik işlemleriniz için gayet yeterli görünüyor. MSI nispeten diğer markalara göre fiyat anlamında yüksek kalsa da kalitesiyle uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Lenovo ThinkBook 15p 20V3000STX04

Bir önceki laptop önerimizde olduğu gibi bu da i5 işlemcili ancak performansıyla sizleri üzmeyecektir. 1TB SSD ile geliyor ve GTX1650Ti ekran kartıyla hiç de fena durmuyor. Bu arada 32GB RAM’i olduğunu da mutlaka dikkate almalısınız. Fiyat/performans anlamında düşündüğünüzde Lenovo’nun ThinkBook serisi sıklıkla tercih edildiğini görüyoruz.

HP EliteBook 850 G8 358P5EA06

HP’nin iş insanları için ürettiği EliteBook serisi bu bilgisayar yine mühendisler için laptop önerilerimiz arasında yer alıyor. Özellikle kampanya dönemlerinde %40’a kadar indirimle alabileceğiniz bu bilgisayarla Autocad gibi çizim programlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dell G15 5515 G55113400U01

Mühendisler için iş istasyonları her ne kadar ilk tercih olarak görülse de yüksek maliyetlerden ötürü oyun bilgisayarları daha cazip duruyor. Bu bilgisayar önerimizde aslında bir oyun bilgisayarı olsa da sunduğu özelliklerle mühendisler için laptop önerilerimiz arasında yer alıyor. 11.nesil i7 işlemci, RTX3050 ekran kartıyla fiyatına göre gayet iyi durumda görünüyor. 16GB lık RAM eğer size az gelirse diğer RAM portuna ekleme yapmanız mümkün.

Mühendisler için Laptop Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • Mühendisler, genellikle bilgisayarlarında bir CAD/CAM yazılımı kullanırlar. Bilgisayarınızı almadan önce mutlaka kullanacağınız mühendislik yazılımının sistem gereksinimlerini araştırın. ALCAD için sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız lütfen tıklayın.
  • Mühendislik yazılımları RAM ve ekran kartına büyük oranda ihtiyaç duyarlar. Eğer Autocad alternatifi ALCAD ile çalışıyorsanız, düşük bilgisayar donanımlarında dahi zorlanmadan çalışabilirsiniz. Ancak her yazılım bu imkanı sağlamamaktadır. Mümkün olduğunca RAM ve ekran kartının güncel ve yüksek olmasına dikkat edin.

Halen Hangi Bilgisayarı Alacağınızdan Emin Değil Misiniz?

Eğer bir ALCAD kullanıcısı olarak laptop satın almak istiyor ancak karar vermekte zorlanıyorsanız hemen bizimle iletişime geçin.