Kat Planı Örnekleri -1

Kat planı örnekleri arayanlar için basit ama harika bir kat planı detaylarını paylaşıyorux. 2 boyutlu veya 3 boyutlu şekilde olabilen kat planı çizimleri, mimari açıdan çok önemlidir. Çünkü bütün meskenin yerleşim yeri, planı bu teknik detaylar üzerinden paylaşılmaktadır.

Kat planı çizimi yaparken sıklıkla yapılan hatalar standart imalat koşullarının gözardı edilmesidir. Örneğin kapı, pencere gibi standart ölçülere sahip elemanlara farklı ölçüler vermek işinizi zorlaştırabilir. Standart ölçülere sahip elemanları hızla temin edebilecekken özel ölçülere sahip üniteler zaman alır ve ek maliyet gerektirir.

Ayrıca mobilya, lavabo seçimlerinde de kat planında önemle vurgulamak ve buna göre tasarlamak gerekir. Planınıza uymayan bir ölçüye sahip lavaboyu piyasa koşullarında bulmanız çok zor olabilir.

Meskenin kat planını genel olarak yukarıdaki gibi verdiğimize göre artık detaylara geçebiliriz. Hemen aşağıda diğer detayların yer aldığını göreceksiniz.

 

Ölçüleri CM cinsinden mi istiyordunuz? O halde birim dönüştürücü kullanabilirsiniz. Online birim dönüştücüsünden faydalanmak için buraya tıklayın. Dönüştürmek istediğiniz ölçüyü yazarak cm veya m cinsinden dönüştürmeniz yeterli olacak.

Kat Planı Örnekleri ni hangi yazılımla çiziyorsunuz? ALCAD ile bütün mimari çizim detaylarınızı doğrudan DWG formatında hazırlayabilirsiniz. Üstelik hazırlarken Autocad bilginizi kullanmanız yeterli olacak! Çünkü ALCAD, Autocad’e alternatif olarak geliştirilmiştir. Alışkın olduğunuz arayüzle ve bildiğiniz Autocad komutlarıyla çalışırsınız.

ALCAD’i 15 gün Ücretsiz Deneyin

ALCAD yeteneklerini merak ediyorsanız hemen indirerek denemeniz mümkün. 15 gün boyunca herhangi bir kısıtlama olmadan indirmek için hemen buraya tıklamanız yeterlidir. Karşınıza çıkan formu hızlıca doldurun. Belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize indirme bağlantısı gönderilecektir.

Herhangi Bir Sorunuz Olduğunda

ALCAD veya kat planı hakkında herhangi bir sorunuz var mı? Merak ettikleriniz için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hızlıca sizlere destek sunacağız. Diğer kat planı örneklerinde görüşmek üzere.