DWG Dosyası Açma

DWG dosyası açma yollarını aktarmadan önce DWG dosyasının ne olduğunu anlatmak yerinde olacaktır.

DWG Nedir?

1982 yılında Autodesk tarafından kullanıma sunulan Autocad’in yerel dosya uzantısıdır. Drawing anlamına yani bir çizim olduğu anlamına gelir. 2D veya 3D çizimlerin yer aldığı DWG dosyaları sayesinde bir proje üzerindeki bütün detayları rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

DWG Dosyası Açma

DWG dosyası açmanın pek çok yöntemi bulunuyor. Aşağıda sıralamış olduğumuz herhangi bir yöntemi kullanarak rahatlıkla dwg uzantılı dosyaları açabilirsiniz.

1- Autodesk Viewer

İlk olarak herhangi bir program yüklemeden hızlıca dosya görüntülemenizi sağlayacak online bir yol bulunuyor. https://viewer.autodesk.com/ linkine tıklayarak Autodesk Viewer sayfasını ziyaret edin.

Sadece masaüstü bilgisayar değil tablet yada telefon üzerinden dahi dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Çizimleri açmanın yanısıra üzerinde notlar alarak, belirli yerleri işaretleyebilirsiniz. Böylece sadece dosya açmaktan fazlasını sağlayabilirsiniz.

2- ALCAD

ALCAD, birebir Autocad Alternatifi bir programdır ve yerel olarak DWG uzantılı çalışılmasını sağlar. ALCAD demo sürümünü ücretsiz indirerek dosyaları açmak mümkün. ALCAD indirmek için buraya tıklayın. 

3- Design Review 

Design Review programını indirerek bütün 2D yada 3D, DWG uzantılı çalışmaları açabilir ve basit düzenlemeleri yapabilirsiniz. Programı indirmek için https://www.autodesk.com/products/design-review/overview linkine tıklayın. 

Umarız ki sizlerle paylaştığımız 3 yöntem aracılığıyla dosyalarınızı rahatlıkla açarsınız. Sorun yaşamaya devam ederseniz ALCAD ekibini aramaktan asla çekinmeyin.

Bizi aramadan önce mutlaka ALCAD demo sürümünü indiriniz ve kurulum işlemlerini tamamen tamamlayınız. Peşi sıra sizlere destek olmaktan mutluluk duyacağız.